Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kafelki na podłogę

postheadericon Nowoczesne kafelki podłogowe

Kafel to wyrób ceramiczny, który kiedyś używany był do wykładania pieców i kominków. Jednak współczesne kafelki to właściwie to samo co płytki. Niektórzy używają tu rozgraniczenia polegającego na tym, że elementy układane na ścianie nazywa się płytkami, a na podłodze kafelkami.

Podłogowe kafelki mogą być glazurowane lub terakotowe. Natomiast trzeba tu zwróci szczególną uwagę na ich parametry techniczne. Chodzi o to żeby były odporne na urazy mechaniczne, ścieranie, wilgoć oraz aby miały antypoślizgową powierzchnię. W końcu mają tworzyć podłogę w różnych pomieszczeniach w domu lub w mieszkaniu. W zależności od tego czy chodzi o kafelki do łazienki czy do kuchni powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na ile mogą one chłonąć wodę. Wiadomo, że w łazience może znaleźć się jej znacznie więcej. Jeśli kafelki będą nią nasiąkać szybko ulegną zniszczeniu. W każdym sklepie z artykułami do remontowania i wykańczania domów oraz mieszkań można znaleźć całe mnóstwo różnych kafelków. Chodzi tutaj zarówno o wielkość, kształt, jak i kolory i wzory.

Oczywiście kafelków nie układa się tylko na podłodze w kuchni lub w łazience. Można je też położyć w pokoju. Jeśli komuś podoba się takie rozwiązanie, ale martwi się że podłoga będzie za zimna powinien pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym. Wówczas będzie mógł osiągnąć wymarzony wygląd podłogi oraz cieszyć się przyjemnym ciepłem, które będzie od niej biło i ogrzewało nawet bose stopy. Bardzo ładnie mogą wyglądać kafelki drewnopodobne odpowiednio ułożone na podłodze. Mają one nie tylko wygląd imitujący bardzo dobrze drewno, ale także taką fakturę. Można wyczuć w niej zagłębienia i nierówności, takie jak na deskach drewnianych. Zwłaszcza salony w których ułożona jest drewnopodobna podłoga z płytek czy kafelków wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Można wyczuć w nich od razu ciepłą i pozytywna atmosferę. Natomiast kafelki są tańsze niż panele czy parkiet. Z kafelków układa się też ciekawe mozaiki. Potrzebne są wówczas elementy w różnych kolorach oraz specjalista od tworzenia mozaiki podłogowej.