Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Mozaiki na podłodze

postheadericon Mozaika podłogowa

Chcesz mieć wyjątkowo oryginalną podłogę w salonie czy przedpokoju? Może zdecydujesz się w takim razie na mozaikę? Można wykonywać ją z różnych materiałów, na przykład z kafelków podłogowych.

Elementy niezbędne do ułożenia mozaiki można kupić prawie w każdym sklepie z płytkami. Następnie należy umówić się ze specjalistą, który nie tylko potrafi solidnie układać kafelki podłogowe, ale posiada także odpowiedni zmysł artystyczny. Wzory mogą być rozplanowane na całej powierzchni podłogi lub mogą dotyczyć tylko wybranych jej obszarów, czy nawet tylko jednego fragmentu. Oczywiście wcześniej należy przygotować odpowiedni projekt. Najczęściej jest to dzieło specjalisty lub ewentualnie ustala się pewne rzeczy razem z nim. Ważne jest to, aby przekazać mu jaką mamy ogólną wizję, jakie wzornictwo i kolory nam będą najbardziej odpowiadać oraz jak duża ma być ozdoba. Najlepiej jest przejrzeć wcześniej, na przykład w Internecie, propozycje różnych sklepów z płytkami. Wówczas łatwiej będzie zdecydować na coś konkretnego.

Jednak mozaikę można również zrobić samodzielnie. Dość ciekawym pomysłem jest skomponowanie jej z potłuczonych kafelków podłogowych. Potrzebne będą przynajmniej dwa ich kolory. Chociaż każdy element będzie miał inny kształt i tak można poeksperymentować z nimi w interesujący sposób. Należy tylko pamiętać o oszlifowaniu ostrych krawędzi oraz pracy w rękawiczkach. Za pomocą ołówka i linijki należy wyznaczyć przestrzeń, gdzie mozaika będzie układana. Obok natomiast należy ją próbnie ułożyć. Wyznaczoną przestrzeń gruntujemy, a następnie pokrywamy klejem do płytek. Teraz można po kolei przenosić elementy mozaiki zaczynając od naroży. Potem układa się całą „ramę”, którą systematycznie się wypełnia zaczynając od najbardziej zewnętrznych miejsc. Następnie przychodzi czas na fugowanie za pomocą odpowiedniej zaprawy i szpachelki. Po wyschnięciu materiału kafelki oczyszcza się gąbką i mozaika jest już gotowa. Wcale nie takie trudne, prawda? Poza tym jest to bardzo oszczędny sposób na ozdobienie swojego domu czy mieszkania.