Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Płytki podłogowe do łazienki

postheadericon Pomysły na podłogę w łazience

Ułożenie płytek podłogowych w łazience wymaga porządnego przemyślenia, gdyż w tym pomieszczeniu ściany też są zwykle wyłożone płytkami. Wyboru dokonuje się oczywiście samodzielnie, ale co do układania płytek i fug warto zatrudnić doświadczonego fliziarza, który wszystko dobrze dopasuje, przytnie i połączy.

Do łazienki często wybierane są ceramiczne płytki glazurowane, które ładnie wyglądają. Natomiast zwłaszcza na podłogę dobrze nadaje się gres, bo jest odporny na wilgoć, urazy mechaniczne i ścieranie. Z tych samych powodów dobrze sprawdzają się gresowe płytki kuchenne. Trzeba jednak zwróci uwagę na to, aby wybrać ich wersję antypoślizgową. Czyli na pewno nie warto kłaść na podłodze gresu szkliwionego. Jakiekolwiek płytki zostaną ostatecznie wybrane, warto zabezpieczyć je dodatkowo przed wilgocią, na przykład wykonując fugi. Wtedy woda nie będzie dostawała się pod spód. Ponieważ płytki podłogowe zawsze są zimne, warto zastanowić się nad zainstalowaniem w domu czy mieszkaniu ogrzewania podłogowego. Będzie można wtedy odczuwać pełny komfort chodząc po nich gołymi stopami.

Jeśli chodzi o wygląd płytek łazienkowych trzeba na pewno dopasować do siebie wersję ścienną i podłogową. Ich wielkość może być taka sama. Tylko w kuchni przyjęte jest, że płytki podłogowe powinny być większe od ściennych. Ciekawie i nowocześnie może wyglądać łączenie elementów o kilku wielkościach na jednej powierzchni. Różnorodność wzorów i kolorów dotyczy zarówno płytek gresowych, jak i ceramicznych. Tutaj trzeba po prostu kierować się własnym gustem oraz ceną. Zwykle do łazienki wybierane są jasne płytki. Dzięki temu całe pomieszczenie wydaje się jaśniejsze, większe, czystsze i przyjemniejsze. Natomiast trzeba już na etapie projektowania łazienki zastanowić się w jakim ma być stylu, jaki nastrój ma w niej panować i pod tym kątem także należy wybierać płytki. Oczywiście najładniejsze propozycje, zrobione z dobrych materiałów, zwykle są najdroższe, ale jeśli poszuka się w kilku sklepach, także internetowych, na pewno trafi się w końcu na płytki idealne pod każdym względem.