Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Drewnopodobne płytki na podłogę

postheadericon Podłogowe płytki drewnopodobne

Jeśli wydaje ci się, że wszelkie imitacje drewna muszą wyglądać tandetnie – jesteś w błędzie. Z całą pewnością można pochwalić część producentów płytek podłogowych za ich drewnopodobne propozycje. Dzięki nim niewielkim kosztem można uzyskać piękną podłogę w dowolnym pomieszczeniu domu czy mieszkania. Co ważne, jest ona łatwa w utrzymaniu i trwała.

Płytki ceramiczne mogą z powodzeniem imitować drewno. Współczesne technologie ich produkcji pozwalają na uzyskanie zaskakujących efektów. Kolorystyka i stworzony układ słojów tworzą niezwykłe wrażenie, jakby podłoga była faktycznie pokryta drewnem. Tworzy to ciepły, przytulny nastrój. Najczęściej wybór materiałów drewnopodobnych dotyczy płytek na podłogę w salonie. Oczywiście mają one też odpowiednie kształty, takie jak elementy podłogi drewnianej. Natomiast nie wymagają lakierowania, pastowania czy polerowania. Wystarczy je przemyć co jakiś czas. Ścieranie, wilgoć czy wysoka temperatura nie są dla nich żadnym zagrożeniem. Nadają się też idealnie w przypadku zamontowania ogrzewania podłogowego. Co ważne, są stosunkowo tanie. Przewaga nad materiałami takimi jak naturalne drewno czy kamień dotyczy też odporności na grzyby i drobnoustroje.

Jak już zostało wspomniane, naśladowanie drewna dotyczy kilku kwestii. Przede wszystkim chodzi o fakturę. Patrząc na z pozoru ceramiczną płytkę od razu widzimy drewno. Ułożenie większej ich ilości w odpowiedni sposób, na przykład w formie mozaiki podłogowej, daje więc już naprawdę doskonały efekt. Aby otrzymać tak wierne odwzorowanie powierzchni drewna stosuje się specjalne techniki malarskie: słojowanie, fladrowanie oraz mazerowanie. Dzięki temu można mieć ważenie, że chodzi się po parkiecie, panelach czy deskach. Jest to też oczywiście kwestia kształtu poszczególnych elementów podłogowych. Mało tego, płytki drewnopodobne wytwarzane są w taki sposób, że również ich faktura przypomina ten materiał. Mają zagłębienia, nierówności i odkształcenia. Wszystko jest dokładnie zaplanowane tak, aby jak najlepiej naśladować spontaniczność natury.

Podsumowując, nawet zagorzali zwolennicy drewnianych powierzchni i mebli muszą przyznać, że produkowane obecnie płytki drewnopodobne są naprawdę ładne i z powodzeniem mogą naśladować ten materiał.