Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Podłogowe płytki do salonu

postheadericon Płytki podłogowe do salonu

Salon to pomieszczenie, w wykończenie i urządzenie którego wkłada się zawsze wyjątkowo dużo wysiłku. Ważny jest każdy szczegół, z pewnością także rodzaj i kolor podłogi.

Coraz więcej osób układa podłogę w salonie z płytek. Są one trwałe, łatwe do czyszczenia oraz stosunkowo niedrogie. Poza tym wybór różnego rodzaju płytek jest ogromny. Oczywiście wybiera się nieco inne kafelki do łazienki, a inne do salonu. Producenci płytek podłogowych dobrze zdają sobie z tego sprawę i starają się dopasować odpowiednio do danego pomieszczenia nie tylko wzornictwo i kolorystykę, ale także parametry techniczne płytek. Muszą być one na pewno bardziej wytrzymałe niż wersja ścienna. Chodzi tutaj zarówno o odporność na ścieranie, jak i pękanie oraz zabrudzenia. Poza tym płytki podłogowe muszą być pokryte specjalną warstwą antypoślizgową. Jeśli chodzi natomiast o ich wygląd, wyjątkowo ciekawie prezentują się podłogowe kafelki drewnopodobne. Mogą one z powodzeniem imitować deski, parkiet czy panele. Wszystko dzięki użyciu specjalnych technik malarskich oraz wykonaniu odpowiednich nierówności i zagłębień. Tego typu płytki mają też oczywiście odpowiednie kształty.

Inna oryginalna propozycja na podłogę w salonie to mozaika. Wykonuje się ją z elementów o różnych kształtach i kolorach. Zwykle zadanie to powierza się specjalistom. Ostatnio modne stało się także łączenie płytek ceramicznych czy gresowych z innymi materiałami. Może to być naturalne drewno, kamień, szkło lub metal. Coraz częściej wybierane są też raczej duże płytki, o formacie nawet 60×120 cm.

Są osoby, które uważają że płytki podłogowe mogą się bardzo dobrze prezentować w salonie, jednak niepokoi je to, że wówczas posadzka jest zbyt zimna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wówczas zamontowanie ogrzewania podłogowego. Będzie wtedy ładnie, ciepło i funkcjonalnie. Przy okazji będzie można poczynić pewne oszczędności na energii cieplnej, bo podobno właśnie ogrzewanie podłogowe jest dość ekonomicznym sposobem na utrzymanie w domu odpowiedniej temperatury.